office6.infoblog.cz

Co kontrolovat při přebírání nového bydlení?

Publikováno 25.08.2017 v 23:30 v kategorii BYDLENI, přečteno: 49x

Konečně jste našli bydlení svých snů a chystáte se začít se stěhováním? Teď přichází ten nejnáročnější krok – převzetí nemovitosti. Není to pouhá formalita, kdy převezmete klíč a máte hotovo. Naopak je to velmi náročný závěrečný proces, který vám ale díky pečlivosti zajistí bezstarostný budoucí život. Měli byste si vše pořádně zkontrolovat, vše projít do poslední cihly a nejlépe si přizvat i nějakého odborníka, který stavbě rozumí, abyste si vše opravdu prověřili. Lepší si dát záležet než později litovat.

Čím více informací zjistíte, tím lépe
NemovitostKaždá stavba je doprovázena podrobnou dokumentací. A tu byste si měli projít opravdu dopodrobna. To je první chyba, které se kupující dopouštějí.

 Nechte si ji poslat od prodejce předem, abyste si ji mohli v klidu doma předem přečíst a teprve pak přistupte k podepsání smlouvy.

Domy na prodej Praha v příměstských částech jsou krásné a moderní na pohled, ale musíte se podívat do hloubky. Pokud by jakákoliv informace chyběla, ptejte se. Tady platí známé pořekadlo „líná huba, holé neštěstí“.

Nejen hmotné je důležité

Nemovitost projděte důkladně. Stejně tak se ale zaměřte i na právní stránku věci. Měli byste znát právní status nemovitosti, typ vlastnictví, případné správcovství a veškerá smluvní dokumentace.

U nových domů se stává, že se postupně mění jejich okolí. Pokud se tam chystá další výstavba, mohli byste být časem nemile překvapeni. U bytů to platí také.

Jestliže hledáte bydlení s výhledem do přírody, asi vás nepotěší, když se časem budete dívat do obývacího pokoje sousedů. Nové byty prodej v Praze jsou ale, ale i v centru, ne jen v okrajových částech. Zkontrolujte i vlastnictví pozemků a možnost věcného břemena. To by také mohlo způsobit řadu problémů.

Přizvěte si odborníka

Jedním z kroků při přejímání nemovitosti je i technická přejímka bytu. Ta probíhá většinou dva až tři měsíce před převzetím. Pozvěte si odborníka. I nové reality Praha mohou mít dost much, které se musí vyladit, ale které sami nemusíte poznat.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?